В Україні стартує програма сприяння безпеці електронних платежів

Кібершахрайство в сфері платіжних інструментів – актуальна проблема для України. Щодня в середньому жертвами кіберзлочинців стають 100 українців. Сьогодні найбільше незаконних операцій фіксується в інтернеті. У минулому році їх кількість досягла 43 тисяч, сума збитків – майже 95 мільйонів гривень. Через банкомати в 2015 році шахраї зняли з рахунків українців 15,2 мільйона гривень – це 9,4 тисячі незаконних / сумнівних операцій. У торгових мережах зафіксовано 4,7 тисячі випадків шахрайства з платіжними інструментами на суму 13,9 мільйони гривень.

online-payПо словами Сергія Шацького, директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України, 30% звернень громадян в банки – саме через шахрайства з платіжними картками, найбільше скарг фіксується в містах-мільйонниках. Лідером за кількістю збитків від незаконних дій є Київ – 35% випадків шахрайства зафіксовано в столиці.

Всі присутні експерти, представники державних і банківських структур висловили намір об’єднати зусилля в рамках реалізації Національної програми сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків для збереження коштів українців.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові для заповнення поля відмічені*