В GOOGLE ВИЯВИЛИ НАЙБІЛЬШИЙ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ВІРУС ДЛЯ ANDROID

rabu-upload-virus-androidУ мережі регулярно з’являються новини про уразливість в операційній системі Android і великій кількості вірусів для цієї платформи. Тим часом сама компанія Google запевняє, що навіть найсерйозніші уразливості в більшості випадків не несуть ніякої реальної небезпеки, так як вони просто завантажують різні додатки з Google Play, накручуючи їм рейтинги. Проте на офіційному сайті для Android-розробників з’явилася стаття, в якій сказано, що фахівці з безпеки компаній Google і Lookout виявили один з найскладніших і цілеспрямованих мобільних вірусів, що їм доводилося бачити.
Новий вірус отримав назву Chrysaor. Цікаво, що він був розроблений в якості експлойта для iOS під назвою Pegasus і використовувався для стеження за активістом за права людини з Об’єднаних Арабських Еміратів. Тепер же вірус був модифікований під Android.
У версіях цього вірусу для iOS і Android є кілька суттєвих відмінностей. Наприклад, версія для iOS була розроблена під пристрої з джейлбрейком і використовувала в цілому три експлойта нульового дня. Apple виправила ці уразливості ще в серпні минулого року, так що користувачам не про що турбуватися. На Android вірус працює трохи інакше. Якщо він не може отримати кореневий доступ, то замість цього він запитує дозволу у випадкових користувачів, які в підсумку дозволяють йому вкрасти особисті дані. Крім того, шкідливий код запрограмований на деінсталяцію в разі, якщо він може бути виявлений. Це означає, що власник смартфона навіть не дізнається, що його зламали.
Після установки на пристрій шкідливий додаток дозволяє зловмисникам відстежувати дзвінки, листування, електронну пошту, паролі, які користувач вводить, і навіть отримати доступ до камери. На щастя, ні один додаток в Google Play не містить вірусу Chrysaor. Більш того, з 1,4 мільярда активних Android-пристроїв по всьому світу співробітники Google зафіксували менше 30 випадків зараження, і більшість припадає на Ізраїль.
Джерело: digitaltrends.com

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові для заповнення поля відмічені*