МІНІ-ВОГНЕГАСНИКИ ДЛЯ ЛІТІЙ-ІОННИХ АКУМУЛЯТОРІВ

MiiyaXGAQ7lBdHJmgpgEOINdNwgbWB2ZASCvЯк врятувати Ваш смартфон від займання? Відповідь-крихітний вогнегасник всередині батареї.

Літій-іонні батареї використовуються в телефонах, ноутбуках та інших портативних пристроях, тому що вони мають малу вагу і високу ефективність. Тим не менш, вони також несуть в собі ризик виникнення пожежі через їх легкозаймистих рідких компонентів.

Через різні чинники, в тому числі великого об’єму при компактних розмірах, у літій-іонних акумуляторах виникає коротке замикання або перегрів, у зв’язку з чим рідина, що знаходиться всередині може випаровуватися і займатися. Недавні повідомлення про займання смартфонів (Samsung Galaxy Note 7 в 2016 році) – прискорили процес створення безпечних літієвих батарей.

Одним із способів уникнути вибуху є додавання антипирена в рідину всередині акумулятора, яка виступає в ролі електроліту. Але в цьому випадку знижується провідність електроліту і ефективність роботи акумулятора.

Щоб вирішити цю проблему, Ю Кюї зі Стенфордського університету в Каліфорнії і його команда запропонували поміщати антипірен в спеціальну капсулу з полімеру, що відокремлює його від електроліту. У цьому випадку зберігаються всі властивості акумулятора, а в разі перегріву або загоряння оболонка антипирена плавиться, і він гасить вогонь.

Боротьба з вогнем

Під час випробувань капсула антипирена плавилася в палаючому електроліті і менш ніж за півсекунди гасила акумулятор. До того ж, під час випробувань, властивості і продуктивність акумуляторів не постраждали. Розробники вважають, що могли б створити літієві батареї з більш високими показниками для використання в електричних транспортних засобах та літальних апаратах.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові для заповнення поля відмічені*